Sylwester nad morzem czy w górach?

Sylwester nad morzem czy w górach?

Planowanie Sylwestra najlepiej jest zaplanować dużo wcześniej – na spokojnie, bez pośpiechu i niepotrzebnego stresu. No właśnie, ale dokąd by się można wybrać? Warto pojechać w góry, a może lepiej – nad morze?

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, dokąd lepiej pojechać na Sylwestra: w góry czy nad morze? Obie propozycje są niezwykle kuszące, jednakże każdy z nas ma inne oczekiwania od sylwestrowego wypoczynku i zabawy na powitanie kolejnego roku. Choć każdy z nas musi podjąć ostateczną decyzję samodzielnie, warto zastanowić się nad tym, co przemawia za jedną, a co za druga propozycją?

Tradycyjnie – Sylwester w górach

Wielu z nas wychodzi z założenia, że jak Sylwester, to tylko w górach. I trudno się tej opinii dziwić. Ośnieżone górskie szczyty, promienie słoneczne odbijające się od śnieżnobiałego puchu… wszystko to tworzy absolutnie wyjątkową i magiczną atmosferę. Wyjazd w góry to szczególnie interesująca propozycja dla rodzin z dziećmi, które oczekują w czasie wyjazdu wielu atrakcji i rozmaitych rozrywek. Poza tym, jest to bardzo dobra okazja do tego, by się poruszać i dać swojemu organizmowi mały wycisk. Zmęczeni po całym dniu spędzonym na stoku możemy ogrzać się w góralskiej chacie czy małym hoteliku. Co do samego Sylwestra, tylko od nas samych zależy, czy zdecydujemy się na świętowanie na łonie natury, czy też zabawę w jednym z górskich hoteli lub pensjonatów. Górskie miasteczka tętnią życiem na przełomie roku zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – zjeżdżają się tutaj nie tylko turyści z Polski, ale również z innych krajów, przede wszystkim – europejskich. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć czego oczekujemy  od naszego sylwestra. Jeśli chcemy dużej imprezy, gdzie będzie wiele atrakcji i ludzi – możemy wybrać popularniejsze miejscowości takie jak Zakopane czy Szczawnica. Jeśli jednak chcemy spędzić ten wieczór bardziej kameralnie, wybierzmy lokalizacje nie tak oblegane przez turystów. Możemy zdecydować się na przykład na sylwestra w Wiśle.

Sylwester nad morzem – coś nowego

Zdecydowana większość z nas niejednokrotnie spędzała wakacje na polskim wybrzeżu. Widok nadmorskiego krajobrazu jest nam świetnie znany. Ilu jednak z nas miało okazję podziwiać Morze Bałtyckie w środku zimy? Kto nie należy jeszcze do grona tych szczęśliwców, powinien wziąć pod uwagę oryginalną alternatywą dla wyjazdu w polskie góry, czyli sylwester nad polskim morzem. Możemy tu liczyć na świetną zabawę do białego rana w jednym z klubów, hoteli lub dyskotek. Jednakże, z sylwestrowego wyjazdu nad morze będą zadowoleni nie tylko amatorzy tańca, śpiewu i głośnej zabawy. Ten wyjątkowy czas, jakim jest Sylwester, można spędzić w zupełnie innym otoczeniu, na przykład spacerując wzdłuż zasypanej śniegiem plaży. Wspomnienia z takiego Sylwestra z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na spędzenie Sylwestra w morskim, czy górskim entourage, warto zadbać o rezerwację jak najszybciej, bowiem sylwestrowe oferty sprzedają się wyjątkowo szybko.

apartamentypodpilskiem

Related Posts

Sylwester dla singla – dlaczego nie!

Sylwester dla singla – dlaczego nie!

Co zrobić by Twój sylwester był niepowtarzalny?

Co zrobić by Twój sylwester był niepowtarzalny?

Niecodzienne i nietypowe zwyczaje sylwestrowe

Niecodzienne i nietypowe zwyczaje sylwestrowe

Korzenie sylwestrowego szaleństwa

Korzenie sylwestrowego szaleństwa

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *