Męski strój na sylwestrową noc – Co i gdzie ubrać?

Męski strój na sylwestrową noc – Co i gdzie ubrać?

Sylwester wiąże się nie tylko z dylematem wyboru imprezy, ale również stroju. Inny dress cod obowiązuje w eleganckiej restauracji, inny na domówce. Podpowiadamy, jak dostosować strój do miejsca imprezy sylwestrowej.

Strój zawsze trzeba dopasować odpowednio do miejsca w którym będzie odbywać się sylwester. Jeżeli wybieramy się do teatru to świetnie sprawdzi się tu smoking. Do restauracji natomiast możemy założyć gładki garnitur. W klubie doskonale prezentować się będziemy w nowoczesnym wydaniu smokingu z aksamitu lub z wełny w kratę. Z kolei na imprezie domowej sprawdzi się mniej elegancki strój.

 

Eleganckie wydanie sylwestrowego stroju

Najlepiej sprawdzają się ubrania wykonane z lekkiego materiału. Tkanina nie powinna być zbyt gruba ze względu na to, że imprezy sylwestrowe zwykle odbywają się w przegrzanych pomieszczeniach. Jeżeli zdecydujemy się na smoking, to warto zainwestować w ten, wykonany z cienkiej wełny tropikowej z domieszką moheru.

Udając się na różnego typu bale, gdzie będziemy dużo tańczyć, najlepiej jest wybierać tkaniny o splocie otwartym. Warto jednak pamiętać, że tego typu materiał nie jest dostosowany do mroźnych warunków atmosferycznych, więc jeżeli już założymy taki garnitur najlepiej jest wybrać się na imprezę taksówką, aby zbyt długo nie przebywać na zewnątrz.

Decydując się na mniej nieoficjalny zestaw sylwestrowy, mamy o wiele szerszy wybór. Poszetka może być barwna, o wyrazistym wzorze, tj. paisley czy groszki. Do tego wcale nie musimy zakładać klasycznej białej koszuli i zastąpić ją np. niebieską, w paski lub w kratkę. Aletrantywą dla populranych czarnych butów mogą być brązowe lub wiśniowe.

 

A jeśli zostajesz w domu?

Nie zawsze mamy ochotę na szampańską zabawę na balu czy w klubie. Jeżeli w sylwestra potzrebujemy spokoju i wycisenia pozostanie w domu może być najlpszym rozwiązaniem. Bliskość ukochanej osoby wynagrodzi brak szalonej zabawy do białego rana. Udając się na bal wbrwe własnym oczekiwaniom i nastrojowi zazwyczaj skutkuje nijaką imprezą, z której jak najwcześniej chcemy wyjść. W domu też może być miło, wystarczy zadbać o miłą atmosferę, przygotować smaczną kolację, poprostu pobyć we dwoje. Taki sposób spędzenia ostaniej nocy w roku nie zobowiązuje nas do formalnego stroju. Jeżeli mamy ochotę możemy zorganizować przebierankę, założyć coś zabawnego, coś z charakterem, coś w czym nie mielibyśmy odwagi wyjść na ulicę albo poprostu ubrać się w luźny i swobodny strój, wszystko zależy od naszej fantazji i gustu.

apartamentypodpilskiem

Related Posts

Kreacja sylwestrowa – jak wybrać tę najlepszą?

Kreacja sylwestrowa – jak wybrać tę najlepszą?

Jaka powinna być kreacja sylwestrowa?

Jaka powinna być kreacja sylwestrowa?

Cekiny i złoto jako motyw przewodni w sylwestrowej stylizacji

Cekiny i złoto jako motyw przewodni w sylwestrowej stylizacji

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *