Sylwestrowy makijaż krok po kroku

Sylwestrowy makijaż krok po kroku

Szampańska sylwestrowa zabawa przypada tylko raz w roku i potrzebuje wyjątkowej oprawy. Warto zatem postawić tej nocy na szalony i błyszczący makijaż, który zrobi wrażenie na innych. Podpowiadamy, jak wykonać efektowny sylwestrowy make-up.

Sylwestrowy makijaż musi być przemyślany, ale nie oznacza to, że ma być zwyczajny i nudny. Wręcz przeciwnie. Taki make-up powinien być kolorowy, wyrazisty i błyszczący. Chociaż raz w roku warto porzucić codzienność i poczuć się wyjątkowo. Nad koncepcją sylwestrowego makijażu najlepiej zastanowić się kilka dni wcześniej.

Krok pierwszy

Tydzień przed ostatnią nocą w roku warto wykonać peeling i maseczkę. Pod żadnym pozorem nie powinno się tego robić na kilka godzin przed imprezą.

Krok drugi

Makijaż sylwestrowy rozpoczynamy od nałożenia na całą twarz bazy pod podkład. To, jakiego rodzaju preparatu powinniśmy użyć uzależnione jest od typu cery. Na cerę przetłuszczającą się nakładamy podkład matujący, a na suchą z kolei rozświetlający. Ponadto nie można zapomnieć o powiekach, na które również aplikujemy specjalny podkład, dzięki któremu makijaż sylwestrowy oczu będzie nam towarzyszył do białego rana.

Krok trzeci

Kolejnym istotnym preparatem stosowanym do uzyskania perfekcyjnego makijażu sylwestrowego jest korektor. Aby zamaskować cienie pod oczami wklepujemy go delikatnie pod oczami. Pozostałe niedoskonałości na twarzy zakrywamy punktowo.

Krok czwarty

Teraz przychodzi kolej na podkład do twarzy. Jego aplikację zaczynamy od strefy T, czyli czoła, nosa i brody. Warto dodać, iż lepiej wybierać gęstsze podkłady, które skuteczniej pokryją wszelkie niedoskonałości naszej cery.

Krok piąty

Po nałożeniu podkładu przychodzi kolei na zastosowanie sypkiego pudru, który najlepiej nakładać przy użyciu dużego pędzla. W przypadku gdy twarz ma tendencję do błyszczenia się najlepiej jest nałożyć puder matujący. Sylwestrowy makijaż będzie wtedy prezentował się świeżo.

Krok szósty

Nie sposób zapomnieć również o różu, dzięki któremu skóra twarzy nabierze nieco koloru. Róż nakłada się od kości policzkowej w kierunku włosów.

Krok siódmy

Przedostatnim krokiem do perfekcyjnego sylwestrowego makijażu jest pomalowanie oczu. Najpierw trzeba nałożyć jakiś jasny kolor na powieki, np. beżowy, waniliowy czy brzoskwiniowy. Aplikując jasny cień pod linią brwi i nieco w kąciku oka można je rozświetlić. Ciemniejszy cień nakłada się na zewnętrzny kącik oka.

Krok dziewiąty

Na koniec nakładamy masakrę. Dobrze wytuszowane rzęsy podkreślą sylwestrowy charakter makijażu.

Pamiętaj!

Podczas imprezy w małej torebce musi się znaleźć miejsce na sprasowany puder, błyszczyk lub pomadkę. Sylwester to jedyna w swoim rodzaju impreza w roku, dlatego warto zaszaleć z kolorami podczas wykonywania makijażu sylwestrowego.

apartamentypodpilskiem

Related Posts

Dłonie i paznokcie w sylwestrowym wydaniu

Dłonie i paznokcie w sylwestrowym wydaniu

Wydobądź swoje piękno w sylwestrową noc

Wydobądź swoje piękno w sylwestrową noc

Jaką fryzurę wybrać na sylwestra?

Jaką fryzurę wybrać na sylwestra?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *